دربارهء ما
 موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس)
 
درباره ما:
موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس)، موسسه‌ای پژوهشی و غیردولتی است که فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرده است. ایراس که به عنوان نخستین و تنها موسسه پژوهشی تخصصی در حوزه جغرافیایی آسیای مرکزی، روسیه و قفقاز شناخته می‌شود، توسط دکتر مهدی سنایی، عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران بنیان نهاده شد. در سال 1398 به دلیل پیوستگی مسائل حوزه روسیه و آسیای مرکزی با مسائل شرق و جنوب آسیا -که برخی از تحلیل‌گران از آن به عنوان اوراسیای بزرگ نام می‌برند-  با تصمیم هیئت مدیره موسسه ایراس حوزه پژوهشی این موسسه به مناطق شرق و جنوب آسیا گسترش پیدا کرد.

این موسسه با هدف مطالعه تخصصی مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشورهای حوزه اوراسیا و شرق و جنوب آسیا و همچنین موضوعات مرتبط با روابط این کشورها با یکدیگر و با سایر کشورهای جهان و به طور ویژه روابط این کشورها با جمهوری اسلامی ایران و به طور متقابل واکاوی سیاست‌گزاری‌های معطوف به این پهنه ژئوپولیتیک در نهادهای داخلی تشکیل شده است. تولید ادبیات علمی و پژوهشی و کمک به ارتقاء توان تصمیم‌گیری دستگاه سیاست خارجی در روابط دوجانبه و چندجانبه ایران با کشورهای حوزه اوراسیا و همچنین کشورهای شرق و جنوب آسیا، در سایه نیل به چشم‌اندازی علمی و واقعی، اهم اهداف و برنامه‌های این موسسه پژوهشی تخصصی را تشکیل می دهد.

----------

مدیریت ایراس:


مهدی سناییاعضای هیات مدیره ایراس:​
                              
       جهانگیر کرمی                       محمود شوری                       داوود کیانی                   محمد مهدی منصف پور                      مریم سنایی        

سردبیر:

قدرت شفیعی

انتشارات ایراس با سابقه نشر کتاب‌های تخصصی سیاسی- امنیتی، اقتصادی، فرهنگی-اجتماعی و تاریخی در حوزه روسیه، آسیای مرکزی و قفقاز، کتابخانه تخصصی با بیش از 3000 جلد کتاب به سه زبان فارسی، روسی و انگلیسی، حضور فعال در فضای مجازی و پایگاه اینترنتی تحلیلی-پژوهشی به آدرس www.iras.ir، تنها بخشی از امکانات و فعالیت‌های علمی و پژوهشی موسسه ایراس است. موسسه ایراس همچنین با بهره‌مندی از کادر متخصص و امکان تعامل نهادمند با پژوهشگران شناخته شده در حوزه مسائل منطقه، مراکز و موسسات پژوهشی و دانشگاهی بین‌المللی و منطقه‌ای حوزه اوراسیای بزرگ، تاکنون طرح‌های مختلف پژوهشی و مطالعاتی را به انجام رسانده و نشست‌ها و همایش‌های تخصصی داخلی و بین‌المللی متعددی را برگزار کرده است.

----------

تماس با ما:
آدرس ایراس: تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از پارک ساعی – کوچه امینی، پلاک 2 – واحد 6
کدپستی: 1434734366

تلفن:
88770586 - 021

پست الکترونیک ایراس:
سردبیر: sardabir@iras.ir