وضعیت مسلمانان در چین

وضعیت مسلمانان در چین

نخستین و بارزترین تفاوت بین خویی ها و اویغورها در چین، مواضع دولت این کشور درباره آن ها است که بنوعی مسلمانان خویی را «مسلمان خوب» و الگویی مناسب برای دیگر مسلمانان و اویغورها را «مسلمان بد» معرفی می کند.

نگرانی آسیا از ترامپ

آینده کُره جنوبی، هنگ کنگ و چین در هاله ای از ابهام است

نگرانی آسیا از ترامپ

ایراس: من در روزهای پایانی مبارزات انتخاباتی آمریکا در کره جنوبی و چین حضور داشتم و رویدادهای انتخابات آمریکا را از این دو کشور دموکراتیک که در حال حاضر دستخوش تحولات و دگرگونی های عظیمی شده اند، پیگیری و دنبال می کردم. در طول مدتی که در کره جنوبی حضور داشتم، ده ها هزار  شهروند کره ای در اعتراض به رسوایی های اخیر رئیس جمهوری این کشور در خیابان ها دست به راهپیمایی و تظاهرات زدند و خواستار استعفای وی شدند. در هنگ کنگ نیز، صدها هزار نفر از شهروندان این شهر نسبت به مداخله چین ...

چین و هند، از همکاری های اقتصادی تا رقابت منطقه ای

کریدورهایی که قدرت های آسیا را به هم می رساند

چین و هند، از همکاری های اقتصادی تا رقابت منطقه ای

در صورتی که چین به درخواست هند از اقدامات پاکستان در خصوص حمایت از تروریسم انتقاد کند، این امر می تواند اتحاد میان چین و پاکستان را به شدت تحت تأثیر قرار دهد.

چین جای امریکا را برای ترکیه می گیرد؟

در کنار ایران و روسیه

چین جای امریکا را برای ترکیه می گیرد؟

اگرچه اقدامات اخیر رجب طیب اردوغان موجب استیصال و ناامیدی عمیق آمریکا شده است، اما مقامات آمریکایی نباید به این سادگی دست از تلاش برداشته و اردوغان را از دست بدهند.

اهداف و منافع روسیه در دریای چین جنوبی و چالش های پیش رو

اهداف و منافع روسیه در دریای چین جنوبی و چالش های پیش رو

زهرا عطری: روسیه و چین از دوازدهم تا نوزدهم سپتامبر جاری مانور مشترک گسترده ای در دریای چین جنوبی برگزار کردند. اگرچه این پنجمین رزمایش مشترک دو کشور از سال 2012 بود اما آنچه توجه جامعه بین المللی را به خود جلب کرد مکان رزمایش بود. دریای چین جنوبی در ماه های گذشته موضوع اختلاف میان کشورهای حاشیه آن بود؛ اختلافی که منجر به شکایت فیلیپین از چین به دیوان بین المللی داوری لاهه و محکومیت چین شد. اگرچه کشورهای منطقه قدرت مقابله با چین را ندارند و در نتیجه مناقشات در منطقه هنوز تبدیل ...