خبرگزاری روسی «ناکانونه»:

روسیه چهره حامیان تروریسم را به همه جهانیان نشان داد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۴
Share/Save/Bookmark
 
قبل از حمله هوایی روسیه به مواضع داعش، هیچ‌گونه مقاومتی از سوی ائتلاف ضد داعش مشاهده نمی شد و ائتلاف آمریکا یا نقاط کور را مورد هدف قرار می‌دادند و یا بیابان‌ها را هم بمباران می‌کردند.
 
ایراس: سرهنگ «الکساندر ژیلین» کارشناس مسائل نظامی در گفتگو با خبرگزاری روسی «ناکانونه» تصریح کرد که درنتیجهٔ حملات جنگنده‌های روسیه در سوریه، هزاران تروریست به هلاکت رسیدند و بسیاری از زیرساخت‌های آن‌ها (تروریست‌ها) نیز منهدم شدند. درواقع، عملکرد موفق مسکو طی چند روز در سوریه، حامیان تروریسم را به همه جهانیان نشان داد.

وی افزود: «عملیات نظامی ارتش روسیه در خاک سوریه علیه شبه‌نظامیان گروه تروریستی داعش، گروه‌های تروریستی و حامیان آن‌ها را به وحشت انداخت و هزاران تروریست پا به فرار گذاشتند به نحوی ابوبکر البغدادی رهبر داعش هر شب محل سکونت خود را تغییر می‌دهد. افزون بر این، هفت‌کشور فرانسه، آلمان، قطر، عربستان سعودی، ترکیه، انگلستان و ایالات‌متحده  از تحکیم نفوذ روسیه در منطقه ابراز نگرانی کردند. این هفت‌کشور با اظهارات خود علناً نشان دادند که خواهان ثبات در خاورمیانه نیستند.»

این کارشناس روس ادامه داد: «هرچند که نتیجه گرفتن از اقدام نظامی روسیه در سوریه هنوز زود است، اما مقامات آمریکایی با اظهارت خصمانه مکرر خود علیه اقدام مسکو، نشان دادند که گروه تروریستی داعش ابزار آمریکا در خاورمیانه است. درواقع داعش ارتش تروریستی آمریکا است که در کشورهای مورد  هدف واشنگتن عملیات نظامی انجام می‌دهد و به‌مجرد حملات سنگین روسیه به مواضع داعش، کاخ سفید واکنش‌های بیمارگونه‌ای نشان داد و ابوبکر البغدادی نیز از آن‌ها (آمریکایی‌ها) تقاضای کمک کرده است. بدین ترتیب، روسیه چهره حامیان تروریسم را به همه جهانیان نشان داد و ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا تنها ابزاری است برای دور زدن افکار عمومی».

سرهنگ ژیلین خاطرنشان کرد که تا قبل از حمله هوایی روسیه به مواضع داعش، این گروه تروریستی با استفاده از تجهیزات و دانش نظامی آمریکایی هرروز مناطق بیشتری در عراق سوریه اشغال می‌کردند و هیچ‌گونه مقاومتی از سوی ائتلاف ضد داعش مشاهده نمی شد و ائتلاف آمریکا یا نقاط کور را مورد هدف قرار می‌دادند و یا هم بیابان‌ها را بمباران می‌کردند. علاوه بر عملکرد موفق مسکو در سوریه، سطح بالای تجهیزات فنی نظامی روسیه نیز آمریکا را بیش‌ازپیش نگران کرده است.

وی افزود: «کرملین در مورد اقدام نظامی خود در سوریه، قبلاً به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هشدار داده بود، چون هردوی آن‌ها از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کنند و اکنون اقتدار و توانایی نظامی روسیه نیز به آمریکا و متحدانش شوک وارد کرد. درواقع مسکو در طی یک هفته عملیات نظامی در سوریه، سطح بالا، هدف گیری دقیق و کیفیت بسیار خوب جنگنده‌های روسی را نشان داده است به‌نحوی‌که در همان اولین روز حمله هوایی روسیه، چند صد نفر داعشی به هلاکت رسیدند و چندین انبار مهمات گروه‌های تروریستی نیز منهدم شدند. اما بااین‌حال، باراک اوباما عملیات هوایی روسیه را ناکارآمد می‌خواند، به همین دلیل رسانه‌های غربی و آمریکایی شمار تلفات گروه‌های تروریستی را کمتر از آمار واقعی آن اعلام می‌کنند.»

به گفته سرهنگ ژیلین، در اثر حملات هوایی روسیه در سوریه، 9 هزار و 389 نفر از تروریست‌ها کشته و زخمی شدند که این شمار تروریست‌های فراری به عراق، ترکیه و اردن را نیز باید اضافه کرد. 13 مرکز فرماندهی، 10 انبار مهمات، 5 اردوگاه آموزشی نظامی، 5 انبار ذخیره سوخت، 5 مرکز ارتباطی، مرکز آموزش نظامی ویژه افسران ارشد، انبارهای مهمات در بیابان‌ها و چهار کارخانه تولید سلاح متعلق به تروریست‌ها نیز توسط جنگنده‌های روسیه منهدم شدند. فرار تروریست‌ها از ترس حملات روسیه، بیانگر این است که آن‌ها (تروریست‌ها) گماشته‌هایی هستند که فقط و فقط به خاطر پول کار می‌کنند و هرگز حاضر نیستند در راه اسلام مبارزه کنند، چون شناختی از دین اسلام ندارند و بیشتر تحت تأثیر آموزه‌های مدارس مذهبی افراطی قرار گرفتند.

نکته جالب‌توجه این است که رسانه‌های غربی، کودکان و مردم بی‌دفاع را قربانیان جنگنده‌های روسیه می‌دانند و اقدام نظامی روسیه را تحریک‌آمیز و تنش‌زا معرفی می‌کنند و گویا غرب و آمریکا حضور چندین ساله خود را در منطقه فراموش کردند. اگر به چند سال اخیر بنگریم، مشاهده می‌کنیم که آمریکا و ناتو در اکثر کشورهای منطقه دست به حمله نظامی زدند و در کشورهایی که نتوانستند از روش نظامی استفاده کنند، جنگ نرم را بکار بردند. در هیچ‌کدام از کشورهایی که آمریکا به آن‌ها حمله کرد دموکراسی برقرار نشد بلکه بجای دموکراسی، افراط‌گرایی و تروریسم در این کشورها حکم‌فرما شد. بر این مبنا، این غرب است که منطقه خاورمیانه و آفریقا وآسیای مرکزی را با ویروس افراط‌گرایی و تروریسم آلوده کرده و نه‌تنها روسیه، بلکه همه کشورهای منطقه باید برای ریشه‌کن کردن تروریسم و افراط‌گرایی اقدام کنند.

پایان نوشتار/


 
کد مطلب: 806