رسانه های اوراسیا: روحانی و میلیون ها ایرانی پاسخ تهدیدهای آمریکا را دادند

تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲
Share/Save/Bookmark
 
رسانه های روسی با بازتاب راهپیمایی 22 بهمن در شهرهای مختلف ایران، نوشتند: رئیس جمهوری و میلیون ها ایرانی به آمریکا اعلام کردند که انقلاب اسلامی را حفظ می کنند و از تهدیدها هراسی ندارند.
 
ایراس؛ هر سال که می گذرد مراسم 22 بهمن و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با شور و نشاط برگزار می شود. اما امسال، این شور تنها مختص مراسم سالانه نبود، بلکه شور پاسخ به تهدیدات اخیر رئیس جمهور ایالات متحده نیز بود.

در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امسال نیز، تمام جهان شاهد بودند که ایرانی ها از همه طیف های سیاسی، قومی و مذهبی، یکدست و برای دفاع از منافع نظام و سرزمین خود گرد هم آمدند و تمام ایران، یکصدا فریاد زدند که از تهدیدات دشمنان واهمه ای ندارند.

جمهوری اسلامی ایران در هر فرصتی که پیش آمده، به وضوح نشان داده است که اساس قدرتمندی و بنیان های قوام بخش خود را با اتکا به حمایت مردم به دست آورده است و مردم سرافراز ایران نیز ثابت کرده اند که در همه مقاطع، پشتیبان نظام و سرزمین خود بوده و برای ظفرمندی و اعتلای ایران اسلامی از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

پاسخ به ترامپ، رئیس جمهور تازه کار ایالات متحده نیز در این حضور عظیم همین بود که نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم غیور آن، در برابر مشکلات مستحکم تر شده و در مقابل تهدیدات منسجم تر خواهند شد.

با این مقدمه، موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس) نیز در صدد برآمده است تا بازتاب این حماسه پرشور را در رسانه های شاخص حوزه اوراسیا تقدیم مخاطبان خود نماید:

رسانه های روسی با بازتاب راهپیمایی 22 بهمن در شهرهای مختلف ایران، نوشتند: رئیس جمهوری و میلیون ها ایرانی به آمریکا اعلام کردند که انقلاب اسلامی را حفظ خواهند کرد و از تهدیدها هراسی ندارند.

خبرگزاری ایتارتاس:
خبرگزاری ایتارتاس روز جمعه نوشت: هر ساله 10 فوریه یا 22 بهمن در سراسر ایران راهپیمایی های گسترده به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی که سال 1979 رخ داد، برگزار می شود.
این خبرگزاری ادامه داده است: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در جمع انبوه تظاهر کنندگان گفت: تمامی سیاستمدارانی که تازه به قدرت رسیده اند، باید با لحن محترمانه در برابر ایران سخن بگویند.

رسانه روسی با اشاره به حضور گسترده و میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن نوشت: حسن روحانی در سخنان خود افزود که ایران تحت هیچ شرایطی از مسیر انقلاب منحرف نمی شود و اکنون جهان تمامی حقوق جمهوری اسلامی را برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای پذیرفته است.

ایتارتاس نوشت: رئیس جمهوری ایران همچنین به دستاوردهای تازه کشور در ساخت سانتریفیوژ «ای هشت» و همچنین فروش آب سنگین به روسیه و آمریکا اشاره کرد.
خبرگزاری روسی افزود: بخش دیگری از سخن روحانی نیزبه کارنامه اقتصادی دولت از جمله افزایش میزان تولید نفت و گاز، کاهش تورم، تندتر شدن آهنگ ساختمان سازی و رشد تولید ناخالص ملی، اشاره کرد.

روزنامه اینترنتی وزگلیاد:
روزنامه وزگلیاد نوشت: تهران روز جمعه شاهد حضور گسترده مردم بود که وفاداری خود را نسبت به انقلاب اعلام و بر پشتیبانی از اهداف جمهوری اسلامی تاکید کردند.
رسانه روسی افزود: شرکت کنندگان در راهپیمایی امروز در تهران و دیگر شهرها، نشان دادند که ایرانیان از تهدیدهای دولت جدید آمریکا هراسی ندارند.

وزگلیاد با اشاره به اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا ایران را تهدید کرده، ادامه داده است: شرکت کنندگان در راهپیمایی گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شعار نوشته مرگ بر آمریکا را در دست داشتند و پیکره پارچه ای ترامپ را نیز سوزاندند.

وستنیک قفقاز:
تارنمای روسی وستنیک قفقاز نوشت: مردم ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای پاسخ به تهدیدهای کاخ سفید در شهرهای مختلف راهپیمایی کردند و اراده خود را برای پاسداری از انقلاب نشان دادند.

رسانه روسی ادامه داد: رئیس جمهوری ایران نیز به جمع راهپیمایان پیوست و سخنرانی کرد تا به تهدیدها علیه ایران پاسخ دهد.
وستنیک قفقاز نوشت: روحانی گفت که میلیون ها ایرانی به خیابان آمدند تا روشن و رسا به مقام های کاخ سفید بگویند، از مسیر انقلاب و خط امام (ره) منحرف نمی شوند.

خبرگزاری اسپوتنیک:
اسپوتنیک نوشت: هر سال که می گذرد مراسم سالگرد 22 بهمن با شور جدیدی برگزار می گردد اما امسال فقط شور برگزاری مراسم نبود بلکه شور پاسخ به تهدیدات رئیس جمهوری تازه کار ایالات متحده هم بود.
در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امسال هم شاهد بودیم که ایرانی ها از همه طیف های سیاسی و قومی و مذهبی یکدست برای دفاع از منافع نظام و مملکت خود گرد هم آمدند و یک صدا فریاد زدند که از تهدیدات واهمه ای ندارند.
این رسانه روسی در ادامه نوشت: پاسخ آقای ترامپ هم امروز همین بود نظام جمهوری اسلامی ایران مورد حمایت مردم است و تا وقتی که مردم پشت مملکت و حکومت خود هستند هیچ بادی نخواهد توانست این درخت را تکان دهد.

تارنمای ایران رو:
تارنمای روسی ایران رو هم نوشت: مردم ایران با برگزاری راهپیمایی در شهرهای مختلف، وابستگی و علاقه خود را به انقلاب اسلامی و تجدید پیمان با آرمان های رهبری اعلام کردند.
رسانه روسی افزود: اکنون جهان بینی انقلاب اسلامی به فراتر از مرزهای ایران رسیده و در کشورهای مختلف از آن پشتیبانی می شود.

ایران رو با اشاره به اینکه میلیون ها نفر در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند، افزوده است: این همگرایی میلیونی در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر نشان دادکه ایستادگی، مبارزه و مقاومت ایرانیان در برابر قدرت های امپریالیستی شعار نیست.

رسانه روسی در پایان نوشت: انقلاب اسلامی ایران ثابت کرده که یک حرکت مداوم مردمی است و مردمی ترین انقلاب نیز باقی می ماند.

نشریه اوراسیا:
پایگاه اینترنتی نشریه اوراسیا نیز نوشت: راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی امسال با پرتنش شدن فضای بین مسکو و تهران همراه شد.

رسانه روسی نوشت که راهپیمایی ها در تهران و شهرهای دیگر با شعارهای ضدصهیونیستی و علیه آمریکا همراه بود و روحانی نیز در جمع انبوه راهپیمایان به قدرت های تهدید کننده هشدارداد، این رویکردها موثر نیست و انقلاب اسلامی ادامه دارد.

راهپیمایی های 22 بهمن در شهرهای مختلف ایران در چندین رسانه دیگر روسی از جمله شبکه های تلویزیونی و رادیویی نیز بازتاب یافته است.

انتهای گزارش خبر/

 
کد مطلب: 2954