​چین؛ بزرگترین بازار خرده فروشی آنلاین جهان

1 بهمن 1399 ساعت 14:57


داده‌های منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی چین نشان می دهد که در سال ۲۰۲۰،  میزان خرده فروشی آنلاین کالاها در چین به ۹.۸ تریلیون یوان (هر دلار ۶.۷ یوان) رسیده است رقمی که نشان می دهد این کشور برای هشتمین سال متوالی عنوان بزرگترین بازار جهان را کسب کرده است.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، آمارهای روز چهارشنبه وزارت بازرگانی این کشور نشان می دهد میزان خرده فروشی آنلاین در سال ۲۰۲۰ در چین ۱۴.۸ درصد افزایش داشته است.

گزارش حاکی است میزان خرده فروشی آنلاین ۲۴.۹ درصد مبلغ کل فروش خرده فروشی کالاهای مصرفی را در چین تشکیل می دهد.

توسعه سریع الگوهای جدید خرید آنلاین، فروش در پخش زنده، آموزش آنلاین، خدمات پزشکی آنلاین در زمینه‌های پیشگیری از کرونا و تضمین کالاهای مورد نیاز برای این بیماری، یاری به از سرگیری کار و تولید، پیشبرد روند احیای مصرف و ثبات اقتصادی و موسسات نقش مهمی را در تحقق این موضوع ایفا کرده ‌است.

در عین حال مبلغ واردات کالاهای مصرفی به چین نیز با رشد ۸.۲ درصدی به ۱.۵۷ تریلیون یوان رسیده است.

در سال های اخیر و همزمان با رشد اقتصادی چین، خریدهای اینترنتی به صورت خرده فروشی رونق زیادی پیدا کرده است و شرکت های بزرگی در این کشور با استفاده از نرم افزارهای اینترنتی به این صنعت دامن زده اند.

تابائو، جین دونگ و «پین دو دو» از مهمترین نرم افزارهای خرید آنلاین در چین هستند که سهم بسیار زیادی از بازار آنلاین چین را به خود اختصاص داده اند. / ایرنا


کد مطلب: 4316

آدرس مطلب: http://www.iras.ir/fa/doc/note/4316/چین-بزرگترین-بازار-خرده-فروشی-آنلاین-جهان

ایراس
  http://www.iras.ir