بازی سه طرفه روسیه، آلمان و آمریکا به کجا می رود؟

کلاف سردرگم مسمومیت ناوالنی و تحریم پروژه نورث استریم

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۲
Share/Save/Bookmark
 
کلاف سردرگم مسمومیت ناوالنی و تحریم پروژه نورث استریم
 
ایراس: وزیر خارجه آلمان که کشورش در حال حاضر ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را عهده دار است اعلام کرد در روزهای آتی احتمال اعمال برخی تحریم ها  علیه روسیه را در صورت عدم ارائه توضیحات فوری از سوی کرملین در مورد مسموم ساختن آلکسی ناوالنی مورد بحث قرار خواهد داد.

بر اساس خبرهای نقل شده در سایت های یورواکتیو ، مارکت واچ و فایننشال تایمز مهمترین موضوع مورد بحث در حال حاضر احتمال متوقف ساختن خط لوله نورث استریم2 است که از جانب مخالفین و در راس آن آمریکا دنبال می شود.

گرهارد شرودر رئیس کمیته این پروژه اخیرا گفته است: شکست این پروژه به معنی از دست دادن 12 میلیارد یورو است. از ساخت خط لوله 1230کیلومتری تنها 150کیلومتر برای اتصال به شمال آلمان باقی مانده است. بیش از 100شرکت از 12 کشور اروپایی درگیر این پروژه هستند که نیمی از آنها  آلمانی هستند..

یادآور می شود که آمریکا از دهه 70 میلادی  مخالف ساخت خط لوله میان اتحاد شوروی و اروپای غربی بوده است و این درگیری میان کارتر و سپس ریگان با هلموت اشمیت  وجود داشته است. ترامپ نیز در همین راستا گفته است آلمان در بحث امنیت انرژی ضعیف و بسیار وابسته به انرژی روسیه است.

در بحث مسمومیت ناوالنی، روسیه ادعای آلمان را رد کرده و از برلین خواسته است نتایج آزمایشات صورت گرفته را به مسکو ارسال کند.
کد مطلب: 4035