همکاری ایراس

بازدید هیئت ارمنی از ایراس

اندیشکده های جهان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
بازدید هیئت ارمنی از ایراس
 
هیئت ارمنی از مرکز اطلاع رسانی دفتر نخست وزیری ارمنستان و اندیشکده زیر نظر دفتر نخست وزیری با نام orbeli به منظور گسترش همکاری های علمی پژوهشی بین دو موسسه در 28 خرداد 1398 از محل موسسه ایراس بازدید و به گفت و گو پرداختند.
از طرف هیئت ارمنی hovhannes Movsisyan و Armen Israyelyan از دفتر نخست وزیری ارمنستان و هم چنین همکاران سفارت ارمنستان در ایران و از طرف موسسه ایراس دکتر کیانی و دکتر محسن حیدرنیا حضور داشتند.

هوفهانس مفسیسیان رئیس مرکز اطلاع رسانی دفتر نخست وزیری ارمنستان اظهار کرد که با ورود موقت ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا زمینه برای پژوهش و شناخت این اتحادیه به منظور پیشبرد روابط اقتصادی ایران با منطقه اوراسیا بسیار مهم است. او از موسسه ایراس درخواست کردند که زمینه برای پژوهش در مورد این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد و هم چنین همکاری هایی در این زمینه بین دو اندیشکده تعریف شود.

دکتر محسن حیدرنیا عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناس فرهنگی اوراسیا نیز ضمن خیر مقدم به هیئت ارمنی و سابقه روابط دوستانه ایران و ارمنستان از پیشنهاداتشان استقبال کرد و پیشنهاد داد که در اسرع وقت موسسه ایراس موضوعات مطرح شده در جلسه را با ارمنی شناسان و پژوهشگران ایرانی در نشستی در میان خواهد گذاشت تا موضوعات امکانپذیر برای همکاری های آینده به صورت روشن معین شود.

دکتر کیانی نیز ضمن خوش آمد گویی به این هیئت افزود روابط ایران با منطقه اوراسیا در سال های اخیر رو به گسترش است و سفر اخیر ریاست جمهوری ایران حسن روحانی و شرکت در اجلاس شانگهای و سیکا این امر را تایید می کند. ایران قصد دارد که روابط اقتصادی خود را با منطقه اوراسیا تقویت کند و پیوستن به ساختارهای تجاری این منطقه بسیار حائز اهمیت می باشد. متاسفانه اطلاعات کارشناسی در مورد اتحادیه اقتصادی اوراسیا در ایران بسیار ضعیف است و اطلاعات کمی در این زمینه وجود دارد. به نظر من اگر طبق روال گذشته پیش رود پیشرفتی حاصل نخواهد شد و همه چیز در حد خبر و حرف باقی می ماند. این جلسه جرقه ای را ایجاد کرد که ما بیشتر بر روی این موضوع تمرکز کنیم.

در پایان نیز دو طرف به هم هدایایی اهداء کردند و عکس یادگاری گرفتند.

 
کد مطلب: 3842