تنبیه ترکیه توسط آمریکا به خاطر خرید اس 400 از روسیه

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
مسکو و آنکارا در خصوص فروش سامانه های دفاع ضد هوایی «اس-400» روسی به ترکیه به توافق رسیده و قرارداد امضا کرده اند. این مسأله ابتدا از سوی "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه اعلام شد و سپس دفتر مطبوعاتی سرویس فدرال همکاری های نظامی-فنی روسیه نیز آن را تأیید کرد.
تنبیه ترکیه توسط آمریکا به خاطر خرید اس 400 از روسیه
 
روز گذشته، نشریه «پولیتیکو» اعلام کرد، بن کاردین، سناتور دموکرات آمریکایی به کاخ سفید پیشنهاد داده که تحریم‌هایی را علیه ترکیه اعمال کرده و حتی عاقلانه بودن ادامه عضویت این کشور در ناتو را بررسی کند.

این سناتور بانفوذ بر این باور است که تصمیم ترکیه برای خرید سامانه‌های موشکی «اس-400» از روسیه، نقض رژیم تحریم های آمریکا علیه مسکو محسوب می شود. کاردین به همین دلیل در نامه ای خطاب به  "استیون منوچین" وزیر خزانه داری آمریکا و "رکس تیلرسون" وزیر امور خارجه خواستار آن شده تا علیه هر کشوری که قراردادهای بزرگ نظامی با روسیه منعقد کند، تحریم اعمال شود.

این سناتور همچنین از دفتر ریاست جمهوری آمریکا خواسته تا ارزیابی کند، آیا خرید موشک های اس-400 روسی، تأثیری بر عضویت ترکیه در ناتو نخواهد داشت و امنیت ایالات متحده و سایر اعضای ناتو را در معرض خطر قرار نمی دهد.
 
لازم به یادآوری است که مسکو و آنکارا در خصوص فروش سامانه های دفاع ضد هوایی «اس-400» روسی به ترکیه به توافق رسیده و قرارداد امضا کرده اند. این مسأله ابتدا از سوی "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه اعلام شد و سپس دفتر مطبوعاتی سرویس فدرال همکاری های نظامی-فنی روسیه نیز آن را تأیید کرد.

انتهای خبر/


 
کد مطلب: 3340