«دهکده المپیک» ترکمنستان در گینس ثبت شد

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
مجتمع دهکده جدید المپیک ترکمنستان که برای بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی -۲۰۱۷ احداث شده‌ در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.
«دهکده المپیک» ترکمنستان در گینس ثبت شد
 
ایراس: مجتمع دهکده جدید المپیک ترکمنستان که برای بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی -۲۰۱۷ احداث شده‌ در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.
استخر ویژه بازی‌های آبی سربسته به عنوان بزرگترین مجموعه بازی‌های آبی جهان که در احداث آن مصالح اکولوژیک استفاده شده‌، یکی از موارد ثبت شده در گینس می‌باشد.
علاوه بر این سر اسب «آخال تکه» که در سر در ورزشگاه 40 هزار نفری این مجموعه نصب شده است نیز به عنوان بزرگترین مجسمه معماری سر اسب در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.
  با توجه به اندازه گیری‌های انجام شده توسط نمایندگان سازمان گینس ارتفاع مجسمه سر اسب 40.05 متر، طول 37.69 متر و عرض آن 40.24 متر است.
 پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا 2017 با حضور 6 هزار ورزشکار به مدت 2 هفته در 21 رشته ورزشی در ترکمنستان برگزار می‌شود و قرار است مراسم افتتاحیه این بازی‌ها در تاریخ 17 سپتامبر سال 2017 میلادی انجام شود.
 
 
 
شطرنج، فوتسال، تنیس، بوکس، سامبو، کوراش، جیو جیتسو، بولینگ، دوچرخه سواری، شنا، بسکتبال، وزنه‌برداری، دو میدانی، تکواندو، کیک‌بوکسینگ، کشتی و سوارکاری از مهمترین رشته‌های پنجمین دور بازی‌های آسیای در داخل سالن و هنرهای رزمی 2017 عشق‌آباد می‌باشد.
 
 
 
 
ترکمنستان برای میزبانی پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا 2017 تدارکات گسترده‌ای را اتخاذ کرده‏‌ که  مهمترین آن ساخت شهرک المپیک در عشق‌‏آباد به مساحت 157 هکتار و به ارزش بیش از 5 میلیارد دلار و فرودگاه جدید بین‌المللی عشق‌آباد به ارزش بالغ بر 2.2 میلیارد دلار و صدها طرح‌ مختلف زیربنایی، عمرانی، شهرسازی، خدمات  شهری، رفاهی، اجتماعی، فرهنگی و غیره به ارزش میلیاردها دلار اجرا شده است.
منبع: TURKMEN-DAILY
کد مطلب: 3306