وزارت آموزش و علوم تاجیکستان، نحوه پوشش دانش آموزان مدارس این کشور را اعلام کرد

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
وزارت آموزش و علوم تاجیکستان طی دستورالعملی، نحوه پوشش دانش آموزان مدارس این کشور را اعلام کرد. دراین دستورالعمل به والدین دانش آموزان گفته شده است فرزندانشان در ایام وساعات حضور درمدرسه چه چیزهایی را می توانند بپوشند و چه چیزهایی رانمی توانند بپوشند. بر اساس این دستورالعمل ، داشتن حجاب ، پوشیدن شلوار جین و دامن کوتاه و تنگ ، داشتن بیش از یک گوشواره درگوش ها و آرایش تند و غلیظ ممنوع می باشد.
وزارت آموزش و علوم تاجیکستان، نحوه پوشش دانش آموزان مدارس این کشور را اعلام کرد
 
ایراس: وزارت آموزش و علوم تاجیکستان طی دستورالعملی، نحوه پوشش دانش آموزان مدارس این کشور را اعلام کرد.
دراین دستورالعمل به والدین دانش آموزان گفته شده است فرزندانشان در ایام وساعات حضور درمدرسه چه چیزهایی را می توانند بپوشند و چه چیزهایی رانمی توانند بپوشند. بر اساس این دستورالعمل ، داشتن حجاب ، پوشیدن شلوار جین و دامن کوتاه و  تنگ، داشتن بیش از یک گوشواره درگوش ها و آرایش تند و غلیظ ممنوع می باشد.

در ابلاغیه وزارت علوم و آموزش تاجیکستان،  دانش آموزان همچنین از داشتن ریش و موهای بلند ، حلقه و گوشواره و نیز ناخن های بلند منع شده اند. البته این دستورالعمل پوشیدن شلوارهای جین را استثنائا برای فصل زمستان مجاز وبلااشکال دانسته است.

پوشیدن روسری ملی و عرقچین نیزجزموارد مجاز می باشد. خال کوبی، پوشیدن لباس های ورزشی دارای نوشته های تبلیغاتی و نیز لباس هایی که بر روی آنها علائم و آرم های دولتی کشورهای دیگر درج و نصب شده است نیز مشمول این ممنوعیت ها قرار گرفته اند.

فرم و نُرم پوشش دانش آموزان مقاطع مختلف مدارس تاجیکستان  در این دستورالعمل با تصاویر و الگوهایی مشخص و توصیه شده اند.

تصاویر مربوط به الگوهای مصوب پوشش دانش آموزان تاجیک در ادامه قابل مشاهده است:


پایان خبر/

تهیه کننده و مترجم: پرویز قاسمی

منبع:
آسیا پلاس

-
 
کد مطلب: 3294