وابسته فرهنگي پيشين كشورمان در روسيه مقام دوم المپياد بين المللي زبان روسي را كسب كرد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷
Share/Save/Bookmark
 
سيد حسين طباطبايي وابسته فرهنگي پيشين كشورمان در روسيه مقام دوم المپياد بين المللي زبان روسي را كسب كرد. اين المپياد توسط دانشگاه دولتي اوليانوف استان چوواشي فدراسيون روسيه به صورت آنلاين در سه سطح a1,a2 , a3 برگزار شد و طباطبايي در سطح a2 با كسب 87.5 امتياز از 100 امتياز كل المپياد، رتبه دوم اين مسابقات را كسب نمود.
وابسته فرهنگي پيشين كشورمان در روسيه مقام دوم المپياد بين المللي زبان روسي را كسب كرد
 
ایراس: سيد حسين طباطبايي وابسته فرهنگي پيشين كشورمان در روسيه مقام دوم المپياد بين المللي زبان روسي را كسب كرد.

اين المپياد توسط دانشگاه دولتي اوليانوف استان چوواشي فدراسيون روسيه به صورت آنلاين در سه سطح a1,a2 , a3 برگزار شد و طباطبايي در سطح a2 با كسب 87.5 امتياز از 100 امتياز كل المپياد، رتبه دوم اين مسابقات را كسب نمود.

داويد شاتالا از اسلوواكي در اين سطح با كسب 92.5 امتياز رتبه نخست این دوره المپياد بين المللي زبان روسي را كسب کرد.

اين دومين سال پياپي است كه دانشگاه دولتي اوليانوف استان چوواشي فدراسيون روسيه نسبت به برگزاري المپياد بين المللي زبان روسي اقدام مي کند و نکته جالب توجه این است که در اين دو سال، بیشتر برندگان سطوح سه گانه آن از كشورهاي شرق اروپا بوده اند و برای اولين بار است كه شركت كننده اي از ايران در اين المپياد برگزيده مي شود.

سيد حسين طباطبايي كه در سال هاي 1390 تا 1394 سمت وابسته فرهنگي و معاون رايزني فرهنگي كشورمان در روسيه را بر عهده داشت، در حال حاضر رئيس اداره اروپاي شرقي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي است.

پایان خبر/

 
کد مطلب: 3272