آغاز سفیر دبیرکل به آسیای مرکزی

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
Share/Save/Bookmark
 
آنتونیو گوتریش، دبیرکل سازمان ملل متحد، سفر خود را به پنج کشور آسیای مرکزی آغاز کرد. وی در این سفر 6 روزه (8 الی 13 ژوئن) با روسای جمهور هر پنج کشور آسیای مرکزی دیدار و گفتگو خواهد کرد.
آغاز سفیر دبیرکل به آسیای مرکزی
 
ایراس: آنتونیو گوتریش، دبیرکل سازمان ملل متحد، سفر خود را به پنج کشور آسیای مرکزی آغاز کرد. وی در این سفر شش روزه (8 الی 13 ژوئن) با روسای جمهور هر پنج کشور آسیای مرکزی دیدار و گفتگو خواهد کرد.

بنا به گزارش ها، آنتونیو گوتریش امروز 8 ژوئن وارد قزاقستان شده و فردا 9 ژوئن، پس از شرکت و سخنرانی در نشست سازمان همکاری شانگهای در آستانه، با نورسلطان نظربایف، رئیس جمهور قزاقستان دیدار خواهد کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد، 10 ژوئن عازم ازبکستان شده و 11 ژوئن در قرقیزستان خواهد بود. وی در ادامه این سفر شش روزه، 12 ژوئن وارد دوشنبه، پایتخت تاجیکستان خواهد شد و در نهایت با حضور در عشق آباد، پایتخت ترکمنستان در روز 13 ژوئن به سفر خود به منطقه اسیای مرکزی پایان خواهد داد. اعلام شده است که وی در عشق آباد، در کنفرانس توسعه پایدار شرکت کرده و سخنرانی خواهد داشت.

این سفر چندروزه، دومین سفر گوتریش در مقام دبیرکل سازمان ملل به منطقه آسیای مرکزی است و اعلام شده است که یکی از اهداف اصلی این سفر، تشویق کشورهای آسیای مرکزی برای جدیت در تدوین استراتژی های مؤثر برای مقابله با تروریسم و نیز ترغیب همکاری های منطقه ای برای عملیاتی شدن برنامه های مبارزه با تروریسم بین المللی است.

پایان خبر/

کد مطلب: 3195