بنیاد "روسکی میر" امروز، 27 فروردین ماه در تهران افتتاح می شود

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
بنیاد "روسکی میر" امروز، 27 فروردین ماه در تهران افتتاح می شود. مراسم افتتاحیه با حضور هیئت مدیره بنیاد بین المللی روسکی میر، جناب آقای ویچسلاو آلکسی یوسچ نیکونف انجام خواهد گرفت. نمایندگانی از بنیاد "روسکی میر"، پژوهشگرانی از پژوهشکده دولتی ارتباطات بین المللی مسکو، موسسه شرق شناسی و کمیته ملی تحقیقات بریکس هیئت روسی را در این مراسم تشکیل می دهند. هیئت ایرانی نیز متشکل از رئیس دانشگاه تهران به همراه هیئت رئیسه دانشگاه، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، استادان و دانشجویان زبان و ادبیات روسی خواهد بود ...
بنیاد "روسکی میر" امروز، 27 فروردین ماه در تهران افتتاح می شود
 
ایراس: بنیاد "روسکی میر" امروز، 27 فروردین ماه در تهران افتتاح می شود.

طبق گزارشی که بر روی سایت این بنیاد آمده است، مراسم افتتاحیه با حضور هیئت مدیره بنیاد بین المللی روسکی میر، جناب آقای ویچسلاو آلکسی یوسچ نیکونف انجام خواهد گرفت. وی همچنین ریاست کمیته آموزش وعلوم مجلس دومای روسیه و ریاست دانشکده مدیریت دولتی دانشگاه دولتی مسکو را برعهده دارد.

نمایندگانی از بنیاد "روسکی میر"، پژوهشگرانی از پژوهشکده دولتی ارتباطات بین المللی مسکو، موسسه شرق شناسی و کمیته ملی تحقیقات بریکس هیئت روسی را در این مراسم تشکیل می دهند. هیئت ایرانی نیز متشکل از رئیس دانشگاه تهران به همراه هیئت رئیسه دانشگاه، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، استادان و دانشجویان زبان و ادبیات روسی خواهد بود.

بررسی تغییرات جهانی  در زمینه جغرافیای سیاسی و مسائل متقابل در راستای همکاری ها میان دو کشور و روابط علوم انسانیدر دستور کار دیدارهای این مراسم قرار دارد.

لازم به ذکر است که سرکار خانم دکتر زهرا محمدی، عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات روسی در دانشکده زبانها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران، نماینده این بنیاد در تهران می باشد.

بنیاد "روسکی میر" با دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تاریخ 21 ژوئن 2007 تاسیس گردید. عمومیت بخشیدن زبان روسی، که یکی از ارزش های ملی روسی و عنصری مهم در فرهنگ روسیه و جهان است، و همچنین حمایت از برنامه های آموزش زبان روسی هم در خود فدراسیون روسیه و هم در خارج از کشور جز اهداف این بنیاد است.

در ایدئولوژی این بنیاد آمده است : "روسکی میر" نه تنها به شهروندان روسی و روس زبانان، بلکه به همه افراد خارجی که در حال یادگیری و یا آموزش زبان روسی هستند، تعلق دارد.

ضمن تاسیس "روسکی میر" به عنوان یک پروژه جهانی، روسیه در تلاش برای بدست آوردن هویتی جدید، قابلیتهای نوین برای همکاری های تاثیرگذار با جهان، و بدست آوردن فرصت هایی برای توسعه خود است.

پایان خبر/

 
کد مطلب: 3135