ایجاد مرکز نظامی از سوی ایالات متحده آمریکا در ارمنستان

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
Share/Save/Bookmark
 
ویگن سرگیسیان، وزیر دفاع ارمنستان اظهار داشت، با حمایت ایالات متحده آمریکا یک مرکز آموزشی مدرن جهت آماده سازی نظامیان در ارمنستان ایجاد می شود. سرگیسیان گفت: «مرکز آموزش نیروهای حافظ صلح ارمنستان با مساعدت شرکای آمریکایی ما در ماههای آتی به طور اساسی ترمیم خواهد شد و شکل جدیدی خواهد گرفت».
ایجاد مرکز نظامی از سوی ایالات متحده آمریکا در ارمنستان
 
به گزارش ایراس به نقل از نووستیویگن سرگیسیان، وزیر دفاع ارمنستان اظهار داشت، با حمایت ایالات متحده آمریکا یک مرکز آموزشی مدرن جهت آماده سازی نظامیان در ارمنستان ایجاد می شود. سرگیسیان گفت: «مرکز آموزش نیروهای حافظ صلح ارمنستان با مساعدت شرکای آمریکایی ما در ماههای آتی به طور اساسی ترمیم خواهد شد و شکل جدیدی خواهد گرفت».

وی افزود، در این مرکز نصب شبیه سازهای تیراندازی لیزری، سیستم MILES* پیش بینی شده است. پس از اتمام بازسازی و تجهیز فنی مرکز «زر»، نیروهای حافظ صلح ارمنستان امکان خواهند یافت تا تمرینات و آماده سازی خود را در شرایط بهبود یافته و متناسب با استانداردهای جهانی انجام دهند.

به گفته سرگیسیان، حفظ صلح یکی از جهات مهم همکاری ارمنستان و آمریکا است. وی اظهار داشت: «نیروهای حافظ صلح ارمنستان حدود چهار سال پیش، مأموریتی را در کوزوو به عنوان بخشی از نیروهای زمینی آمریکا در اروپا انجام دادند و در حال حاضر نیز تحت فرماندهی  KFORدر حال ادامه مأموریت حفظ صلح (در افغانستان) با مساعدت آمریکا می باشند.

ریچارد میلز، سفیر آمریکا در ارمنستان نیز اظهار داشت که این برنامه یکی از ابتکاراتی است که در چارچوب همکاری نزدیک و درازمدت آمریکا و ارمنستان در زمینه همکاری نظامی تحقق خواهد یافت.

پایان خبر/

Multiple Integrated Laser Engagement System، سیستم جامع تمرینی که عملیات جنگی را برای سربازان شرکت کننده در آموزش ها به طور واقعی شبیه سازی می کند.
کد مطلب: 3089