ترکیه حملات ارمنستان به آذربایجان را محکوم کرد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
وزارت خارجه ترکیه ضمن محکوم کردن حملات ارمنستان به آذربایجان که در خطوط مرزی دو کشور روی داد، خواستار پایان دادن به نقض آتش بس از سوی ارمنستان شد.
ترکیه حملات ارمنستان به آذربایجان را محکوم کرد
 
ایراس؛ وزارت خارجه ترکیه ضمن محکوم کردن حملات ارمنستان به آذربایجان که در خطوط مرزی دو کشور روی داد، خواستار پایان دادن به نقض آتش بس از سوی ارمنستان شد.

به گزارش ایراس به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن حملات ارمنستان به آذربایجان که در خطوط مرزی دو کشور روی داد، ارمنستان را به رعایت آتش‌بس وپایان دادن به نقض آن فراخواند.

در این بیانیه آمده است: حمله شب ارمنستان با اسلحه سنگین به آذربایجان که چندین نفر کشته و زخمی نیز بر جای گذاشته را محکوم می کنیم.

وزارت خارجه ترکیه نسبت به جان باختگان این حمله ادای احترام و برای مجروحان حادثه نیز آرزوی سلامتی و بهبودی کرده است.

طی این بیانیه همچنین خاطر نشان شده است که ارمنستان بیش از یک ربع قرن است که یک پنجم خاک آذربایجان را تحت اشغال قرار داده است.

در ادامه متن بیانیه ذکر شده است: ما ارمنستان را به عدم تکراری حملات شدید در مرز دو کشور دعوت می کنیم.

همچنین تصریح گردیده است: تلاش های ترکیه به عنوان یکی از اعضای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا؛ در راستای دستیابی به حل عادلانه و پایدار اختلاف قره باغ با لحاظ حفظ تمامیت ارضی و استقلال آذربایجان ادامه خواهد داشت.

در پایان این بیانیه از گفتگوی تلفنی مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با المار محمد یاراف، همتای آذربایجانی اش در مورد درگیری‌ها در مرز این کشور با ارمنستان خبر داده شده است.

به گزارش ایراس، مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در یک تماس تلفنی با المار محمدیاروف همتای آذربایجانی خود پیرامون وقوع درگیری در مرز آذربایجان- ارمنستان به تبادل نظر پرداخت.

گفتنی است نیروهای ارمنستان شب گذشته در تمامی خطوط جبهه، مواضع ارتش جمهوری آذربایجان را هدف آتش سنگین توپخانه قرار داده و تعدادی از سربازان این کشور کشته شدند.

انتهای خبر/ 
کد مطلب: 3059