سفر تورگردانان و خبرنگاران روسیه به ایران

تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
 
ایراس؛ به همت سفارت کشورمان در روسيه و با میزبانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی  وگردشگری، هياتي متشکل از مديران شرکت های برتر گردشگري روسيه  به همراه خبرنگارانی از شبکه تلويزيوني «رن تي وي» در قالب تور آشناسازي در هفته جاری به ايران سفر مي كنند.

اعضای اين هيات در طول يک هفته حضور در ايران ضمن آشنايي با توان جذب گردشگر خارجي، از جاذبه هاي تهران، دیزین، اصفهان، قشم و کيش بازدید می‌نمایند. آنها در این سفر با شرکتهاي گردشگري ايراني که در زمينه جذب گردشگران خارجي فعال مي‌باشند، ملاقات و گفتگو خواهند داشت.

يکي از مهمترين اهداف دولت دکتر روحاني جذب گردشگران خارجي، به دور از هياهوي رسانه‌ای بوده است. سفارت جمهوري اسلامي ايران در فدراسيون روسيه نيز در سال هاي اخير تلاش هاي فراواني را در جهت جذب گردشگران روس به ايران داشته است.

امضای سند تسهيل دريافت ويزا براي شهروندان دو کشور، حضور در نمايشگاههاي گردشگري و برگزاري تورهاي آشناسازي از جمله اين اقدامات است.
دو كشور به زودي موافقت نامه لغو روادید در سفرهای گروهی گردشگری را امضا مي نمايند.

 آمار جهانی گردشگری و همچنین آمار ملی گردشگری دو کشور ایران و روسیه از رشد سفر متقابل اتباع دو کشور طی سه سال اخیر حکایت دارد.

کشور روسيه با ميزان بيش از 34 ميليون گردشگر در سال (طبق آمار سال 2015) يکي از کشورهاي داراي بيشترين گردشگر در جهان مي‌باشد. بر اساس داده های دولتی روسیه ده درصد از این میزان را گردشگران فرهنگی تاریخی تشكيل مي دهند. اميد است که با تلاش همه دست اندرکاران و با معرفی ظرفيت‌ها و جذابيت‌هاي گردشگري کشورمان، شاهد حضور هر چه بيشتر اين گردشگران در کشور و تحقق سهم خود از اين ميزان گردشگر باشيم.

انتهای خبر/
کد مطلب: 3054