تداوم تنش مرزی بین پاکستان و افغانستان؛ 20 نفر کشته شدند

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
Share/Save/Bookmark
 
امروز دومین روز است که ارتش پاکستان مواضع تروریست‌ها در مرز مشترک با افغانستان را با سلاح سنگین هدف قرار می‌دهد که بر اثر آن 20 نفر کشته شدند.
تداوم تنش مرزی بین پاکستان و افغانستان؛ 20 نفر کشته شدند
 
ایراس؛ امروز دومین روز است که ارتش پاکستان مواضع تروریست‌ها در مرز مشترک با افغانستان را با سلاح سنگین هدف قرار می‌دهد که بر اثر آن 20 نفر کشته شدند.

روز گذشته بر اثر عملیات ارتش پاکستان در مرز افغانستان 37 نفر که گفته می‌شود از اعضای «تحریک طالبان پاکستان» و «جماعت الاحرار» بودند کشته شدند این در حالی است که امروز هم 20 شبه‌نظامی در درگیری با ارتش پاکستان کشته شده‌اند.

به گزارش داون، بعد از اینکه افغانستان با احضار مقامات پاکستانی به عملیات ارتش این کشور در مرز مشترک اعتراض کرد دو کشور روابط پر تنش را بار دیگر تجربه می‌کنند.

کابل اعتراض اسلام‌آباد مبنی بر حضور تروریست‌ها در مرز این کشور را رد و اعلام کرد ارتش پاکستان به این بهانه قصد نفوذ در خاک افغانستان را دارد.

روابط عمومی ارتش پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد نظامیان فقط تروریست‌ها را در مرز افغانستان هدف قرار می‌دهند.

بر اساس این بیانیه ارتش پاکستان مواضع گروه جماعت الاحرار را در منطقه لعل‌پور از توابع ولایت ننگرهار هدف قرار داده است.

در حال حاضر نظامیان پاکستانی 4 کمپ جماعت الاحرار در افغانستان را به طور کامل منهدم کرده‌اند و همچنان با توپ و سلاح سنگین مواضع این گروه را هدف قرار می‌دهند.

با بالا گرفتن درگیری‌ها در مرز افغانستان از مردم محلی خواسته شده است مناطق مرزی را تخلیه کنند.

ارتش پاکستان از مردمی که نزدیک مرز افغانستان ساکن هستند درخواست کرده است که هر چه زودتر این منطقه را ترک کنند.

بسیاری از مردم منطقه خیبر ایجنسی در حال ترک خانه‌های خود هستند این در حالی است که ارتش پاکستان خود را برای یک عملیات گسترده در مناطق مرزی آماده می‌کند.

در خبر دیگری نیز پاکستان دومین گذرگاه مرزی خود با افغانستان را نیز بست.

 مقامات پاکستان اعلام کردند، در پی حمله تروریستی اخیر به زیارتگاه صوفیان در ایالت سند، اسلام آباد دومین گذرگاه مرزی خود با افغانستان را نیز تعطیل کرد.

بسته شدن مرز چمان در ایالت بلوچستان پاکستان بعنوان نوعی فشار به کابل برای برخورد قاطعانه با تروریست ها تلقی می شود.

براثرانفجار ترویستی در زیارتگاهی در شهر «سِهون شریف» ایالت سند پاکستان بیش از نود نفر کشته و بیش از250 نفر نیز زخمی شدند.

داعش مسئولیت انفجار ایالت سند را بر عهده گرفت.

گروه های تروریستی سپاه صحابه، لشکر جهنگوی و جماعت  الاحرار در ناامنی بسیاری از  شهرها و قتل عام صدها نفر از شهروندان پاکستان از جمله شیعیان این کشور نقش دارند.

انتهای خبر/

منبع: فارس
 
کد مطلب: 3019