معاون ترامپ، روسیه را محکوم کرد

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵
Share/Save/Bookmark
 
معاون ترامپ، روسیه را محکوم کرد
 
ایراس؛ معاون رئیس جمهوری آمریکا ضمن حمایت از اوکراین، اقدام روسیه در الحاق کریمه به خاک خود را محکوم کرد.

به گزارش واشنگتن پست، « مایک پنس» در دیدار با « پترو پروشنکو» رئیس جمهوری اوکراین گفت، آمریکا با احترام به تمامیت ارضی اوکراین، اشغالگری روسیه و اقدام مسکو به ضمیمه کردن شبه جزیره کریمه به خاک خود را محکوم می کند.

وی افزود، اگرچه رئيس‌جمهور آمريکا در آغاز دوران حکومت خود به دنبال ايجاد روابط بهتر با روسيه بود، اما مسکو را در قبال تحولات اوکراين همچنان مسئول مي‌داند.

پنس تاکید کرد، جامعه بين‌المللي بايد در خصوص اوکراین، روسيه را مسئول بداند و از اين کشور بخواهد به توافق صلح سال 2015 که به هدف پايان منازعات ميان دولت و مخالفان هوادار مسکو در اين کشور امضا شده است، پايبند باشد.

اين نخستين سفر خارجي ما يک پنس از زمان حضور وي در کاخ سفيد به عنوان معاون دونالد ترامپ محسوب مي‌شود.

روابط واشنگتن و مسکو از سال 2014 در سه محور گسترش نفوذ نظامی ناتو به ویژه آمریکا  در شرق اروپا، دریای بالتیک و اوضاع سوریه تیره شده است.

جدایی شبه جزیره کریمه از اوکراین و پیوستن آن به روسیه نیز در سال 2014، براساس نتایج برگزاری همه پرسی، تنش میان روسیه و غرب را دوچندان کرد.

پس از تیرگی روابط دو طرف، آمریکا و اتحادیه اروپا از سال 2014، مجموعه ای از تحریم های گسترده اقتصادی و مالی ضدروسی را وضع کرده اند که واکنش متقابل مسکو را در پی داشته است.

انتهای خبر/

منبع: پارس تودی
کد مطلب: 3018