نوزدهمین کمیسیون دولتی روسیه و قرقیزستان در مسکو برگزار شد

30 بهمن 1395 ساعت 12:04

نوزدهمین کمیسیون بین دولتی روسیه و قرقیزستان با موضوع همکاری‌های تجاری، اقتصادی، علمی و فنی روز گذشته در شهر مسکو برگزار شد.


ایراس؛ نوزدهمین کمیسیون بین دولتی روسیه و قرقیزستان با موضوع همکاری‌های تجاری، اقتصادی، علمی و فنی روز گذشته در شهر مسکو برگزار شد.

در این نشست «الگ پانکرات‌اف» معاون نخست وزیر قرقیزستان ریاست هئیت قرقیز و «ولادیمیر بولاوین»، رئیس خدمت گمرکی فدرال روسیه سرپرست هئیت روسی را بر عهده داشتند.

طرفین در این جلسه در مورد توسعه همکاری در حوزه کشاورزی، صنعتی، حمل و نقل، گردشگری، فرهنگی، آموزشی، علمی، مهاجرتی، بانکی و منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کردند.

طرح‌ریزی برنامه همکاری اقتصادی بین دولت‌های دو کشور برای سال‌های 2018-2021 از دیگر توافقات جلسه مذکور بود.

در این نشست قرار شد تا قرقیزستان صادرات محصولات تولیدی خود را از جمله محصولات دامپزشکی به روسیه را افزایش دهد.

روسیه و قرقیزستان عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا هستند و طبق قوانین این اتحادیه انتقال کالا، خدمات، سرمایه و نیروی کاری برای اعضای آن بدون هیچ مشکلی صورت می‌گیرد.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا هم اکنون از کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان تشکیل شده است.

مجموع مساحت کشورهای عضو این اتحادیه بیش از 20 میلیون کیلومتر مربع، جمعیت آن بیش از 180 میلیون نفر و تولید ناخالص داخلی آن در سال 2013 میلادی حدود 4 هزار میلیارد دلار (بر اساس معیار برابری قدرت خرید) است.

در چارچوب این اتحادیه، اعضای آن موافقت خود را با تردد آزاد کالا، سرمایه، نیروی کار و خدمات در مرزهای اوراسیا اعلام کرده‌اند. اعضای اوراسیا همچنین اعلام کرده‌اند که سیاست مشترکی در زمینه انرژی، صنعت، کشاورزی و وسایل نقلیه خواهند داشت.

انتهای خبر/


 


کد مطلب: 2998

آدرس مطلب: http://www.iras.ir/fa/doc/news/2998/نوزدهمین-کمیسیون-دولتی-روسیه-قرقیزستان-مسکو-برگزار

ایراس
  http://www.iras.ir