برگزاری نشست بین المللی افغانستان در مسکو

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۴
Share/Save/Bookmark
 
اجلاس مشورتی شش جانبه در خصوص وضعیت افغانستان و روند صلح در آن کشور روز چهارشنبه 27/ 11/ 95 با میزبانی دولت روسیه و با شرکت نمایندگان ویژه و مقامات ارشد کشورهای روسیه (برات چیکوف، رئیس هیات روسیه در مذاکرات چند جانبه خزر)، جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، چین، پاکستان و هند در وزارت امورخارجه روسیه در مسکو برگزار شد.
برگزاری نشست بین المللی افغانستان در مسکو
 
ایراس: اجلاس مشورتی شش جانبه در خصوص وضعیت افغانستان و روند صلح در آن کشور روز چهارشنبه 27/ 11/ 95 با میزبانی دولت روسیه و با شرکت نمایندگان ویژه و مقامات ارشد کشورهای روسیه (برات چیکوف، رئیس هیات روسیه در مذاکرات چند جانبه خزر)، جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، چین، پاکستان و هند در وزارت امورخارجه روسیه در مسکو برگزار شد.

هیات نمایندگی کشورمان به ریاست آقای رحیم پور معاون وزیر امورخارجه در امور آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع  و دکتر مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدارسیون روسیه در این اجلاس  شرکت نمودند.

شرکت کنندگان در این جلسه رویکردهای منطقه ای به وضعیت امنیتی افغانستان و فعالیت های گروههای ترورریستی در منطقه را بررسی و اقدامات مناسب برای تقویت روند صلح و آشتی ملی در افغانستان با دولت آن کشور را مورد بررسی قرار دادند و توافق نمودند که تلاشها برای مبارزه با گروه های تروریستی و افراط گرایی تکفیری و همچنین مشورتها برای صلح پایدار در افغانستان و براساس اصول مشخص برای بازگشت گروههای مخالف مسلح افغانستان به زندگی مسالمت آمیز را تشدید کنند.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه کشورمان نیز در این جلسه بر لزوم مشارکت کشورهای منطقه در این مشورت ها تاکید و آمادگی کشورمان برای کمک به روند صلح در افغانستان را اعلام نمود.

در پایان این جلسه بیانیه نشست منتشر شد و شرکت کنندگان توافق نمودند دور بعدی  مشورت ها با مشارکت دیگر کشورهای همسایه افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی برگزار گردد.


پایان خبر/

 
کد مطلب: 2987