مسکو: کریمه بخشی از روسیه است

روسیه قصد بازگرداندن کریمه به اوکراین را ندارد

27 بهمن 1395 ساعت 13:16

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد روسیه قصد بازگرداندن شبه‌جزیره کریمه را ندارد که در اوایل 2014 از اوکراین جدا شد و به روسیه پیوسته بود.


ایراس؛ ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد روسیه قصد بازگرداندن شبه‌جزیره کریمه را ندارد که در اوایل 2014 از اوکراین جدا شد و به روسیه پیوسته بود.

به گزارش ایراس به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه به بیانیه کاخ سفید که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در انتظار "بازگرداندن" شبه جزیره کریمه به اوکراین است، پاسخ داد.

 زاخاروا در کنفرانس خبری هفتگی خود با تاکید بر اینکه از نظر مسکو این پرونده به صورت کامل بسته شده گفت: ما مناطق تحت کنترل خود را بازنمی‌گردانیم. کریمه بخشی از خاک روسیه است.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که سخنگوی کاخ سفید از درخواست رئیس جمهور آمریکا از روسیه برای بازگرداندن کریمه به اوکراین و کاهش خشونت‌ها در شرق این کشور خبر داد.

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه در سخنانی تاکید کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این مساله را به طور شفاف اعلام کرده است که از روسیه انتظار دارد کریمه را به اوکراین بازگرداند و خشونت در اوکراین را کاهش دهد.

وی در ادامه افزود: رئیس جمهور ترامپ این نکته را به روشنی بیان کرده است که انتظار دارد دولت روسیه خشونت ها در شرق اوکراین را پایان دهد و کریمه را بازگرداند. در عین حال، وی کاملا امیدوار است.

انتهای خبر/


کد مطلب: 2981

آدرس مطلب: http://www.iras.ir/fa/doc/news/2981/روسیه-قصد-بازگرداندن-کریمه-اوکراین-ندارد

ایراس
  http://www.iras.ir