قرقیزستان رئیس شورای کمیسیون اقتصادی اوراسیا شد

تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱
Share/Save/Bookmark
 
«اولگ پانکراتوف» معاون نخست وزیر قرقیزستان برای مدت یک سال به ریاست شورای کمیسیون اتحادیه اقتصادی اوراسیا منصوب شد.
قرقیزستان رئیس شورای کمیسیون اقتصادی اوراسیا شد
 
ایراس: «اولگ پانکراتوف» معاون نخست وزیر قرقیزستان برای مدت یک سال به ریاست شورای کمیسیون اتحادیه اقتصادی اوراسیا منصوب شد.
 شورای کمیسیون اقتصادی اوراسیا «اولگ پانکراتوف» معاون نخست‌وزیر جمهوری قرقیزستان را به ریاست این کمیسیون منصوب کرد.

در این نشست پانکراتوف گفت: وظیفه اصلی جمهوری قرقیزستان در چارچوب ریاست اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال 2017، ادامه همکاری اتحادیه با دیگر سازمان‌های بین‌المللی و کشورها به منظور افزایش پتانسیل‌های اقتصادی و بهبود رقابت‌ اقتصادی بین کشورها می‌باشد.

معاون نخست وزیر قرقیزستان ادامه داد: با این حال، تعمیق یکپارچگی اقتصادی باید همزمان با حذف موانع و محدودیت‌های گردش مالی دوجانبه بین کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا انجام شود.

وی افزود: اظهارات مذکور بارها توسط «آلماس بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان تأکید و «بیشکک» به همکاری مستمر بین کشورهای اتحادیه علاقمند است.

طبق توافقنامه اتحادیه اقتصادی اوراسیا ریاست این اتحادیه سالانه بر اساس چرخش حروف الفبای روسی برنامه‌ریزی شده است که ریاست این اتحادیه در سال گذشته بر عهده قزاقستان و نمایندگان آن بود.

در تاریخ 26 دسامبر سال گذشته در نشست «سن پترزبورگ» سران 4 کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و روسیه، ریاست بیشکک برای یک سال بر این اتحادیه را مورد بررسی قرار دادند.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حال حاضر شامل کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان است و مجموع مساحت کشورهای عضو این اتحادیه بیش از 20 میلیون کیلومتر مربع، جمعیت آن بیش از 180 میلیون نفر و تولید ناخالص داخلی آن در سال 2013 میلادی حدود 4 هزار میلیارد دلار (بر اساس معیار برابری قدرت خرید) بوده است.

انتهای خبر/

 
کد مطلب: 2782