در راستای طرح توسعه حضور پکن در آسیای مرکزی

مسیر ترانزیتی قرقیزستان-چین آغاز بکار کرد

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
مسیر ترانزیت بار از شهر‌های «اوش» و «بیشکک» قرقیزستان به شهرهای «کاشغر» و »ارومچی» چین راه‌اندازی شد.
مسیر ترانزیتی قرقیزستان-چین آغاز بکار کرد
 
ایراس: مسیر ترانزیت بار از شهر‌های «اوش» و «بیشکک» قرقیزستان به شهرهای «کاشغر» و »ارومچی» چین راه‌اندازی شد.

به گزارش دفتر مطبوعاتی وزارت حمل‌ونقل قرقیزستان، مسیر ترانزیت بار از شهرهای بزرگ قرقیزستان از جمله از «بیشکک» و «اوش» به شهرهای «کاشغر» و «ارومچی» در ناحیه خودمختارر «سین‌کیانگ» چین، شروع به کار کرد.

طبق این گزارش، اولین کاروان از کامیون‌های باری قرقیزستان عازم «ارومچی» شده‌اند و انتظار می‌رود که طی 4 روز به این شهر در مرکز ناحیه خودمختار «سین‌کیانگ» رسیده و سپس به قرقیزستان برگردند.

از آنجا که این اولین سفر کامیون‌های قرقیزستانی به چین می‌باشد، رانندگان قصد دارند تا در مورد تمام مشکلات به وجود آمده در طی این مسیر گزارشی تهیه کرده و هم در اختیار همکاران خود برای سفرهای بعدی و هم در اختیار نهادهای مربوطه برای حل‌وفصل آنها قرار دهند.

به گفته منبع فوق، تمام اسناد مربوطه نیز از طرف شرکت قرقیزستانی «دیزل تکنیک» مهیا و در اختیار رانندگان کامیون‌ها قرار گرفته است.

در تاریخ 17 نوامبر سال 2016 در شهر «ارومچی» هئیت‌های حمل‌ونقلی جمهوری قرقیزستان و ناحیه خودمختار «سین‌کیانگ» چین دیدار کردند و تصمیم گرفته شد تا مسیر ترانزیت بین‌المللی بار «بیشکک- کاشغر- ارومچی» و «اوش-کاشغر- ارومچی» راه‌اندازی شود.

طرف چینی همچنین برای عبور بدون موانع وسایل حمل‌ونقلی قرقیزستان در چین، اسناد مربوطه را آماده و در اختیار طرف قرقیزی قرار داده است.

بر اساس توافق انجام شده، رانندگان قرقیزستانی باید قوانین حمل‌ونقلی چین را رعایت کرده و در صورت نقض این قوانین بیش از 3 بار، چینی‎ها ضمن گزارش به مقامات قرقیزی، در صدور روایدید برای افراد متخلف محدودیت‌هایی را اعمال خواهند کرد.

انتهای خبر/
کد مطلب: 2769