تيتر گازتارو روسيه: دست نامرئي ناپديد شد.

رئيس جمهور سابق ايران درگذشت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
Share/Save/Bookmark
 
سايت گازتارو روسيه كه از پرمخاطب ترين سايت هاي خبري در روسيه است در مطلبي تفصيلي به قلم الكساندر باترسكي با عنوان «دست نامرئي ناپديد شد»، به شرح زندگي و مبارزات، انديشه ها و سياست هاي آيت لله هاشمي رفسنجاني پرداخته است.
 
ایراس: سايت گازتارو روسيه كه از پرمخاطب ترين سايت هاي خبري در روسيه است در مطلبي تفصيلي به قلم الكساندر باترسكي با عنوان «دست نامرئي ناپديد شد»، به شرح زندگي و مبارزات، انديشه ها و سياست هاي آيت لله هاشمي رفسنجاني پرداخته است.

در فرازي از اين مطلب آمده است. درگذشت هاشمي رفسنجاني در زماني به وقوع پيوست كه پرزيدنت  حسن روحاني خود را براي دور دوم رياست جمهوري آماده مي كند. اين رويداد (درگذشت آيت الله) اگر شانس انتخاب مجدد او را از بين نبرد، دشواري  هايي را در اين مسير براي وي پديد خواهد آورد.
الكساندر باترسكي مطلب خود را با اين جمله پايان داده است: با رفتن رفسنجاني ايران يكي از تاثيرگذارترين سياستمداران خود را از دست داد . فردي كه نقش موثري در كاستن تنش ها در موضوع هسته ايران ايفا كرد».

به گزارش ایراس شبکه تلویزیونی لایف نیوز روسیه هم طی گزارشی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از سیاستمداران برجسته ایران که دو دوره رئیس جمهور بود و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را نیز برعهده داشت، در بیمارستان درگذشت.
همچنین افزون بر خبرگزاری های ایتارتاس و ریانووستی، روزنامه کامرسانت در بخش اخبار آنلاین، روزنامه اینترنتی گازتاو، تارنماهای لنتارو، 24سمی و پالیتیکا سگودنیا نیز خبر بستری شدن و درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را بازتاب فوری دادند.

انتهای خبر/

منبع: گروه تلگرامي مطالعات اروپاي شرقي
کد مطلب: 2759