۱
 
گاهنامه شماره 44 ایراس منتشر شد:

«مناقشه قره باغ؛ گذشته، حال و چشم انداز فرارو»

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
Share/Save/Bookmark
 
گاهنامه شماره 44 موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس)، ویژه «مناقشه قره باغ؛ گذشته، حال و چشم انداز فرارو» منتشر شد.
 
ایراس: گاهنامه شماره 44 موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس)، ویژه «مناقشه قره باغ؛ گذشته، حال و چشم انداز فرارو» منتشر شد.

دریافت متن کامل (PDF)

به گزارش ایراس؛ یکی از مسایل مهم در مناطق پیرامون ایران، بحران قره باغ است که علاوه بر دارا بودن ظرفیت های مداوم چالش و ناآرامی در حوزه پیرامونی ایران، اخیرا نیز نشان داده است که نمی بایست از اهمیت فزاینده آن در پویش های سیاسی و امنیتی منطقه قفقاز جنوبی و در مجاورت مرزهای شمال غربی ایران، غفلت کرد.

با وجود این، به نظر می رسد که جمهوری اسلامی ایران برای حل این بحران چندان فعال عمل نمی کند. سیاست ایران در قبال بحران اخیر (آوریل ٢٠١٦) نیز قابل نقد است و با گذشت مدتی از این بحران می توان به آن پرداخت، تا روشن شود جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران باید چه سیاستی اتخاذ کند، چه اقداماتی باید انجام دهد و طرح ایرانی برای بحران قره باغ باید مبتنی بر چه راه حل هایی باشد.

 بر این اساس، آقایان دکتر حسین احمدی و دکتر ولی کوزه گر کالجی که از کارشناسان و پژوهشگران شناخته شده ی منطقه قفقاز جنوبی هستند، به ارائه دیدگاه و بیان نقطه نظرات خود درباره «بحران قره باغ و منافع ملی ایران» پرداخته اند که در این شماره از گاهنامه، تقدیم حضور علاقمندان شده است.دریافت متن کامل (PDF)

 
کد مطلب: 2558
 


 
آرتساخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۲:۰۴:۵۶
اخبار و مقالات به زبان فارسی ، درباره جمهوری آرتساخ ( قره باغ ) ، نسل کشی ارامنه توسط ترکیه و نسل کشی ارمنیان توسط جمهوری آذربایجان :
کانال در ” تلگرام “ :
www.telegram.me/armani_gharabagh
@armani_gharabagh
آدرس وبلاگ :
www.hamaynk.wordpress.com
آدرس صفحه ” فیسبوک “ :
www.facebook.com/naslkoshi.aramane.jomhuri.gharabagh (162)