معاون وزیر خارجه روسیه عنوان کرد:

مسکو هیچ برنامه پنهانی راهبردی برای افغانستان ندارد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: «مسکو» هیچ‌گونه برنامه پنهانی راهبردی برای افغانستان ندارد.
مسکو هیچ برنامه پنهانی راهبردی برای افغانستان ندارد
 
ایراس: «گریگوری کاراسین» معاون وزیر امور خارجه روسیه که به عشق‌آباد سفر کرده در کنفرانسی مطبوعاتی با حضور خبرنگاران و سفرای خارجی، در پاسخ به سوالی در ارتباط با برنامه عمل مسکو  و سازمان همسود در ارتباط با اوضاع امنیتی منطقه و افغانستان، گفت: مسائل افغانستان را می‌توان به عنوان مسائل بین‌المللی تاثیرگذار در سطح بین‌المللی عنوان و توصیف کرد.

وی با اشاره به اقدامات مجامع جهانی جهت حل و فصل بحران افغانستان نیز گفت: مسکو هیچگونه برنامه پنهانی و راهبردی برای افغانستان ندارد.

این مقام وزارت خارجه روسیه ادامه داد، سازمان همسود نیز چنین برنامه‌ای در این زمینه ندارد، اما برای یافتن راه حلی مناسب به صورت فعالانه مشارکت می‌کنیم.

کاراسین تصریح کرد: بمنظور تعیین برخی سیاست‌ها در قالب سازمان امنیت دسته جمعی، سازمان جامعه کشورهای «همسود» و شرکای خود در منطقه و آسیای مرکزی، افغانستان مورد توجه روسیه قرار دارد.

کاراسین در ادامه با اشاره به اینکه روسیه ریاست دوره‌ای سازمان جامعه کشورهای همسود را برای سال آینده میلادی (2017) بر عهده خوهد گرفت، اعلام کرد که سازمان جامعه همسود به یکی از مهمترین و معتبرترین سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل شده است.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: حجم مبادلات بازرگانی بین کشورهای جامعه همسود ظرف 10 ماه سال جاری میلادی(2016) نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد کاهش یافته که بر روی این موضوع باید بیشتر تمرکز نموده و تعاملات اقتصادی و تجاری را در کنار همکاری های فرهنگی و انسانی که روند فعالی دارند، بیش از پیش توسعه و گسترش داده و برای تحقق آنها کشورهای عضو جامعه همسود، از ظرفیت های لازم برخوردار هستند.


پایان خبر/

منبع: فارس
 
کد مطلب: 2447