چاپ دوم کتاب «روسیه؛ جامعه، سیاست و حکومت»؛ اثر دکتر مهدی سنایی

تاریخ انتشار : شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۷
Share/Save/Bookmark
 
کتاب «روسیه؛ جامعه، سیاست و حکومت»؛ نوشته دکتر مهدی سنایی، دانشیار دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با ویراست جدید در چاپ دوم، توسط انتشارات سمت منتشر شد.
 
ایراس: اردیبهشت ماه گذشته (1395) و مصادف با بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، مراسم رونمایی از کتاب "روسیه جامعه، سیاست و حکومت"؛ نوشته دکتر مهدی سنایی، دانشیار دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با حضور دکتر احمدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس سازمان سمت، اساتید و مسئولان دانشکده مطالعات جهان، سرگی کایکین، رییس نمایشگاه های فرهنگی روسیه و گروهی از اصحاب رسانه در سرای اهل قلم بین الملل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شده بود. پس از مدتی کوتاه به چاپ دوم رسید و با ویراست جدید منتشر شد و هم اکنون (تابستان 1395) کتاب "روسیه جامعه، سیاست و حکومت" در مراکز عرضه کتاب و فروشگاه انتشارت سمت در دسترس علاقمندان می باشد.

دکتر مهدی سنایی، خود درباره این اثر می گوید: «در این کار تلاش شده است چارچوب بررسی‌های معمول «سیاست و حکومت» گسترش یابد و حوزه‌های دینی، فرهنگی، هویتی و فکری را نیز شامل شود. از جمله مزیت‌های این پژوهش بهره‌گیری گسترده از منابع روسی در کنار سایر منابع و مشاهده و بررسی تحولات از نزدیک و به صورت میدانی است. علت طولانی شدن تکمیل این تحقیق تنها اشتغالات اجرایی من نبوده است بلکه وقوع مکرر تحولات جدید و بنیادین طی چند سال اخیر در سیاست داخلی و خارجی روسیه و نیاز به تغییر و افزودن مطالب، مزید بر این علت بوده است از ویژگی‌های دیگر کتاب حاضر این است که به جای تمرکز بر چارچوب‌های عمومی و سوابق تاریخی منتشر شده در آثار دیگر، بیشتر به تشریح وضعیت کنونی و تبیین مختصات روسیه معاصر و آخرین وضعیت و تحولات عصر ولادیمیر پوتین پرداخته است.

این پژوهش گام کوچکی است برای شناخت پیشینه تاریخی زیرساخت‌های فکری و اجتماعی و همچنین تحولات و ساختارهای سیاسی کشوری که همه پژوهشگران به پیچیدگی و دشواری فهم آن اذعان می‌کنند».


پایان خبر/

 
کد مطلب: 1835