سفیر ایران در روسیه به قطب شمال سفر کرد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷
Share/Save/Bookmark
 
دکتر مهدی سنایی، نخستین سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه است که به قطب شمال سفر کرده است.
 
ایراس؛ دکتر مهدی سنایی، سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه، طی سفری به شهر سالیخارد و ضمن دیدار با مقامات این شهر از موزه باستانی سالیخارد نیز بازدید کرد.

سفیر کشورمان در این سفر ۴۰۰ کیلومتر با هلی کوپتر از سالیخارد ( تنها شهر قطبی جهان و دروازه ورود به قطب شمال ) به سمت شمال قطب برای بازدید از ترمینال نفتی شرکت گاز پروم پرواز کردند.

 به گفته یکی همراهان وی، تمام مناطق پوشیده از برف بود و سوز و سرما در تمام مناطق قطبی فراگیر. دیدن افرادی که برای کار به این مناطق آمده بودند و درک همت آنان و سخت کوشی یشان در مقابل سرما از نزدیک جالب بود.

کار شرکت گاز پروم نیز در استخراج، بهره برداری، ساخت ترمینال ذخیره سازی و صادرات نفت چشمگیر بود. شعار شرکت مبنی بر" زمان حضور در قطب فرا رسیده" تحقق یافته و موفقیت این پروژه آنان را برای انجام سایر پروژه های مشابه جدی تر کرده است.

در این پروژه می توان ترکیبی از عزم، اراده، همت و توان دولت، شرکت گاز پروم نفت و پرسنل متعهد شرکت را از نزدیک مشاهده نمود.
 پس از مشاهده میدانی این پروژه که در مناطق قطبی و به دور از امکانات اولیه به مورد اجرا گذاشته شده زبان چاره ای جز تحسین همت مدیران و کارکنان شرکت گاز پروم ندارد.

وی نخستین سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه است که به قطب شمال سفر کرده است.

در ادامه تصاویری از این سفر را با هم می بینیم:

انتهای خبر/
کد مطلب: 3030