تاریخچه روسری روسی

تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
Share/Save/Bookmark
 
تاریخ روسری در روسیه با پذیرش مسیحیت در این کشور مرتبط است، زیرا دین مسیحیت از پیروان خود می خواهد که خانم ها در حین حضور در محافل عمومی، سر خود را حتماً با روسری بپوشانند.
تاریخچه روسری روسی
 
ایراس: تاریخ روسری در روسیه با پذیرش مسیحیت در این کشور مرتبط است، زیرا دین مسیحیت از پیروان خود می خواهد که خانم ها در حین حضور در محافل عمومی، سر خود را حتماً با روسری بپوشانند.

قبل از بوجود آمدن روسری، خانم ها از حوله سفید کتانی که بر روی آن گلدوزی شده بود، استفاده می کردند. روسری در روسیه از اواخر قرن هفدهم بوجود آمد. پس از یک قرن، یعنی در اواخر قرن هیجدهم کلمه "شال" که از زبان فارسی گرفته شده بود در زبان روسی بوجود آمد. "شال" در زبان روسی به معنای روسری بزرگ که بر روی آن گلدوزی و نقش و نگار وجود دارد، است.

بر روی شال های روسی ترکیبی از عکس های سنتی روسی و عکس های شرقی وجود دارد.
در اواخر قرن هیجدهم و اوایل قرن نوزدهم تولید صنعتی روسری در روسیه آغاز شد، زیرا در این دوران موتورهای بخار و دستگاههای نساجی در صنایع کشور پدیدار شدند. از اواخر قرن نوزدهم نساجی روسی در نمایشگاه های بین المللی جهان جوایز بزرگ را بخود اختصاص می داد و شهرت جهانی یافت.

شال های شهر "پاولووا پاساد" که در حوالی مسکو واقع شده است، مشهورترین روسری ها روسیه است. کارخانجات نساجی این شهر تاکنون بهترین روسری ها را تولید می کنند.

شایان ذکر است که روسری های روسی علاوه بر آنکه بسیار زیبا بوده و هدیه خوشایندی محسوب می شوند، مفهوم کاربردی نیز دارند و در شرایط سرد اقلیمی بعنوان لباسی گرم کننده استفاده می شوند.

انتهای متن/

 
کد مطلب: 2824