۱
 

نمایش لباس های دوران عثمانی در قزاقستان

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
به مناسبت برگزاری برنامه «روزهای ترکیه» در پایتخت قزاقستان، لباس های دوران عثمانی به نمایش گذاشته شد.
نمایش لباس های دوران عثمانی در قزاقستان
 
ایراس: سفارت ترکیه در قزاقستان با مشارکت آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا» و موسسه فرهنگی یونس امره اقدام به برگزاری برنامه «روزهای ترکیه» در آستانه؛ پایتخت قزاقستان و همچنین برپایی شوی لباس های دوران امپراتوری عثمانی و نمایش آداب و رسوم شب حنابندان کرد.
این شو لباس های درباری با استقبال زیادی روبرو شد و شمار بسیاری از دیپلمات های مقیم قزاقستان نیز در این مراسم حضور یافتند.
به گزارش خبرگزاری آناتولی، علی احسان چاغلار، مسئول هماهنگی تیکا در آستانه، اظهار داشت: دوست داشتیم با یکدیگر سالگرد استقلال کشور دوست و همسایه را در چارچوب برنامه روزهای ترکیه جشن بگیریم که مصادف با بیست و پنجمین سالگرد استقلال قزاقستان شد.
وی افزود: ''پیش از این نیز به عنوان یک تاریخدان در نشست های علمی متعددی در قزاقستان شرکت کرده بودم و همکاران قزاقستانی ام از عدم آگاهی و دانش درباره تمدن و فرهنگ اغوزها شکایت داشتند. امروز ما فقط گوشه ای از فرهنگ و تمدن دولت عثمانی که از ترکستان به آناتولی مهاجرت کرده بودند را به مردم قزاقستان معرفی کردیم. در این فشن شو، لباس هایی که در دربار عثمانی مورد استفاده قرار می گرفت را به نمایش گذاشتیم''.

گفتنی است در چارچوب برنامه روزهای ترکیه، روز گذشته نیز کنسرت نغمه های برادری قزاقستان- ترکیه برگزار شد.

انتهای خبر/

 
کد مطلب: 2155
 


 
alihadad
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۴:۴۸:۴۸
مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق ترکیه و آنتالیا هستم فرهنگ و تمدن اصیل و پر باری داره پارسال هم با تور لحظه آخر رفتم آنتالیا خیلی خوب بود (186)