نشست علمی (سومین کرسی هم اندیشی) موسسه مطالعات ایران و اوراسیا:

بحران قره باغ و منافع ملي ايران؛ ترسيم سناريوهايي براي سياست خارجي ايران

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
نشست علمی-تخصصی موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس) با عنوان «بحران قره باغ و منافع ملي ايران: ترسيم سناريوهايي براي سياست خارجي ايران» روز سه شنبه دوم شهریورماه 1395 در محل این موسسه برگزار شد.
 
ایراس: با توجه به تحولات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی، به ویژه تکرار تقابل نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ، موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس) نشستی علمی-تخصصی (کرسی هم اندیشی) به منظور بررسی این موضوع با عنوان «بحران قره باغ و منافع ملي ايران؛ ترسيم سناريوهايي براي سياست خارجي ايران» برگزار نمود.

در این نشست که روز سه شنبه دوم شهریورماه در محل موسسه ایراس برگزار شد، دکتر حسین احمدی و ولی کوزه گر کالجی به سخنرانی و ارائه مباحث پرداختند. در سومین کرسی هم اندیشی ایراس که با حضور اعضای شورای علمی موسسه ایراس و کارشناسان این حوزه برگزار شد، دکتر جهانگیر کرمی، علیرضا بیگدلی، دکتر سلیمانپور، دکتر محمود شوری و دکتر علیرضا نوری نیز دیدگاه های خود را در رابطه موضوع مورد بحث، ارائه کردند.
 

 
توصیف و تحلیل زمینه های تاریخی و وضعیت حال حاضر منطقه قره باغ از یک سو و تشریح زوایای بحران قره باغ از سوی دیگر که مبتنی بر انباشت فزاینده داده های عینی و تحلیلی بوده و در رابطه با سناریوهای پیش روی سیاست خارجی ج. ا. ایران محل توجه قرارگرفته است، از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.
 


در ادامه، گزارش کامل این جلسه در قالب «گزارش نشست های ایراس» در اختیار و دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.
 
قره باغ - ایراس 1
قره باغ - ایراس 2
قره باغ - ایراس 3
قره باغ - ایراس 4
قره باغ - ایراس 5
قره باغ - ایراس 6
قره باغ - ایراس 7
قره باغ - ایراس 8
قره باغ - ایراس 9
قره باغ - ایراس 10
قره باغ - ایراس 11
قره باغ - ایراس 13
کد مطلب: 1833