مراسم افتتاحیه المپیک 2016 / رژه کاروان ورزشی ایران

تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
Share/Save/Bookmark
 
 
رژه کاروان ورزشی ایران در مراسم افتتاحیه المپیک
ایراس: بعد از آغاز رژه تیمهای ورزشی در مراسم افتتاحیه المپیک 2016 ریو، کاروان ورزشی ایران طبق زمانبندی مشخص شده در ساعت 21:52 دقیقه به وقت ریو وارد ورزشگاه ماراکانا شد و برابر حاضرین رژه رفت.
 پرچم دار ایرانی ها زهرا نعمتی قهرمان رشته تیر اندازی با کمان است. او سومین زنی که در تاریخ المپیک پرچمدار ایران شده است. نعمتی پس از المپیک های 1996 و 2008 سومین زن ایرانی است که پرچمدار ایران می شود. وی 31 ساله و متولد 30 آوریل 1985 است.
 
رژه کاروان ورزشی ایران در مراسم افتتاحیه المپیک+عکس

57329252

139505160610109968297795

گزارش کامل مراسم افتتاحیه المپیک 2016

مراسم افتتاحیه المپیک 2016 برزیل از ساعت 3:30 دقیقه بامداد شنبه در ورزشگاه ماراکانا شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شد.
بیش از 10 هزار ورزشکار از 206 کشور جهان در این بازی‌ها حاضر هستند و در طول برگزاری این رویداد بزرگ به رقابت با حریفان می‌پردازند.
در ابتدای این مراسم سرود ملی کشور برزیل نیز به صورت زنده در ورزشگاه اجرا شد و پرچم کشور برزیل به اهتزاز در آمد.

sUKfcVnX

سپس در یکی از برنامه های این مراسم، نحوه پیدایش زمین و قبایل مختلف در کشور برزیل به شکل زیبایی به نمایش درآمد. بعد از آن چگونگی کشف کشور برزیل توسط دریانوردان پرتغالی و تقابل انها با بومی های برزیل نشان داده شد.
بعد از این برنامه، شکل گیری شهر ریوداژنیرو و تمدن در برزیل با تشکیل ماکتهایی به شکل خانه های محله های فقیرنشین ریو به اجرا گذاشته شد.

8ytGPpmW

بعد از اتمام این آیتم از مراسم، در چند برنامه جداگانه موسیقی های مخصوص برزیل در ورزشگاه ماراکانا اجرا شد.
یکی از مهمترین و جالبترین آیتمهای مراسم افتتاحیه المپیک؛ پخش تصاویری در خصوص شرایط نابسمان طبیعت در کره زمین و از بین رفتن منابع آبی و خاکی در نقاط مختلف جهان بود.
پس از اتمام این بخش از مرسم، رژه کاروان ورزشی کشورهای مختلف جهان در مراسم افتتاحیه المپیک با ورود کاروان ورزشی کشور یونان به ورزشگاه ماراکانا آغاز شد.

tsSnn0XM
بعد از رژه ورزشکاران کشور یونان، کاروان ورزشی دیگر کشورها طبق برنامه مشخص شده از قبل، وارد ورزشگاه شده و در برابر حاضرین در این مراسم رژه رفتند.
نکته جالب در رژه کاروان ورزشی کشورها، تشویق کشورهای قاره آمریکای جنوبی از جمله آرژانتین از سوی تماشاگران بود. همچنین کاروان ورزشی کشورهای آلمان، اسپانیا، کانادا، آمریکا و انگلستان از دیگر تیمهایی بودند که هنگام رژه رفتن به شدت تشویق شدند.

WHRqSaA3
در مراسم رژه هر یک از ورزشکاران در مکانی که در ورزشگاه تعیین شده بود دانه‌های گیاه را قرار می‌دادند. این یکی دیگر از مراسم هایی بود که به خاطر اهمیت و توجه به محیط زیست تدارک دیده شده بود.
"بان کی‌مون " دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در زمان رژه کاروان کره جنوب با ایستادن این کاروان را تشویق کرد.
کاروان آمریکا که یکی از بزرگترین کاروان‌های المپیک بود بیشترین زمان پخش تلویزیونی را هم به خود اختصاص داد. 
جان کری رییس جمهور آمریکا و فرانسوا اولان رییس جمهور فرانسه نیز از جمله سیاست‌مداران حاضر در مراسم افتتاحیه بودند.

phCwRKbK

کاروان ورزشی ایران طبق زمانبندی مشخص شده در ساعت 21:52 دقیقه به وقت ریو وارد ورزشگاه ماراکانا شد و برابر حاضرین رژه رفت.
 پرچم دار کاروان ورزشی کشورمان زهرا نعمتی قهرمان رشته تیر اندازی با کمان است. او سومین زنی که در تاریخ المپیک پرچمدار ایران شده است. نعمتی پس از المپیک های 1996 و 2008 سومین زن ایرانی است که پرچمدار ایران می شود.

139505160652292678297854

مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک 2016 در حالی در استادیوم ماراکانا در حال برگزاری است که 4 هلی‌کوپتر و چند پهباد دائما بر فراز استادیوم در حال پرواز هستند و تمام اطراف استادیوم را تا فضای چند کیلومتری زیر نظر دارند.

کشور برزیل به عنوان میزبان این دوره از بازیها آخرین کاروان ورزشی بود که وارد ورزشگاه ماراکانا شد و پس از عبور ورزشکاران این کشور، مراسم رژه رفتن تیمها به اتمام رسید و قسمت پایانی مراسم افتتاحیه که مخصوص ورود مشعل بازیها به ورزشگاها است آغاز شد.

هنگام ورود ورزشکاران برزیلی به ماراکانا، تمام ورزشگاه به صورت ایستاده ورزشکاران کشور میزبان را تشویق کردند.

در ادامه کارلوس آرتور نوزمان رئیس کمیته ملی المپیک برزیل برای حاضران سخنرانی کرد  و پیام مردم برزیل و شهر ریودوژانیرو را برای ورزشکاران حاضر در المپیک خواند. وی در صحبتهای خود ضمن خوشامدگویی به ورزشکاران از آنها خواست هیچ وقت در رقابت ورزشی بازی جوانمردانه را فراموش نکرده و هرگز تسلیم نشوند. او همچنین اعلام کرد ریو آماده تاریخ‌سازی است.

5mKKPZfK

بعد از صحبتهای کارلوس نوزمان، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک برای رزشکاران و تماشاگران صحبت کرد. باخ در صحبتهای خود گفت: این یک روز فراموش نشدنی است. اولین المپیک در قاره آمریکای جنوبی برگزار می شود و همه برزیل می تواند به این اتفاق افتخار کند. ما از شما بخاطر همه تلاشهایی که برای آماده شدن شرایط کردید ممنونیم. ما همیشه به شما اعتماد داشتیم. همه احساس شما برای ورزش است و شما ما را شگفت زده کردید.

پس از صحبتهای باخ، یکی از قهرمانان ورزشی قدیمی برزیل در متنی کوتاه برای ورزشکاران صحبت کرد و به آنها خوش آمد گفت.

پس از آن، پرچم المپیک توسط هشت نفر از قهرمانان ورزش برزیل که سابق کسب مدال در المپیک را داشتند حمل و به محل مخصوص آورده شد و سپس با پخش سرود مسابقات المپیکف پرچم بازیها در ورزشگاه ماراکانا و در کنار پرچم کشور برزیل به اهتزاز درآمد.

بعد از اهتزاز پرچم المپیک در استادیوم ماراکانا، سه نفر از کاروان ورزشی برزیل به عنوان نماینده تمامی ورزشکاران مرد و زن و همچنین مربیان حاضر در المپیک با در دست گرفتن پرچم بازیها سوگندنامه بازی جوانمردانه را خواندند.

پس از آن موسیقی مخصوص کشور برزیل برای دقایقی در ماراکانا نواخته شد.

90bfa8b1-d312-4d8a-afbd-1520a4d26ae8

مشعل بازیهای المپیک توسط گوستاوو کوئرتن تنیسور بازنشسته 39 ساله برزیل وارد ورزشگاه مارکانا شد. وی سپس مشعل را به یک بسکتیالیست زن سابق برزیل سپرد و او نیز مشعل را به یک دونده ماراتن برزیلی تحویل داد و سپس مشعل اصلی بازیهای المپیک در ورزشگاه ماراکانا روشن شد تا به این ترتیب المپیک 2016 ریو به صورت رسمی آغاز شود.
پس از روشن شدن مشعل بازیها، مراسم باشکوه آتش بازی در ماراکانا انجام شد و سپس مراسم افتتاحیه المپیک ریو بعد از 4 ساعت به پایان رسید.

5157

انتهای متن/


 
کد مطلب: 1717