روسیه از پنجره قطار

تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۶
Share/Save/Bookmark
 
عکاس مشهور روسی آنتون لانگه با پشتیبانی شرکت راه آهن روسیه سفر طولانی را با عبور از سراسر کشور تحقق بخشید. او عملا توانست ازکل کشور، از کالنینگراد گرفته تا ساخالین ، از سوچی تا شمال اورال عکس بگیرد.
 
ایراس: عکاس مشهور روسی آنتون لانگه با پشتیبانی شرکت راه آهن روسیه سفر طولانی را با عبور از سراسر کشور تحقق بخشید. او عملا توانست ازکل کشور، از کالنینگراد گرفته تا ساخالین ، از سوچی تا شمال اورال عکس بگیرد.

طرح " روسیه از پنجره قطار " بزرگترین طرح در تاریخ روسیه محسوب میشود. هدف این طرح معرفی روسیه معاصر، ازطریق لنز دوربین این گردشگراست. " روسیه ازپنجره قطار" شکل ابدی و جدید کشوری بزرگ که ازچارچوب درک محدود معمولی وکلیشه ای خارج است را به تصویر میکشد.

این طرح، روسیه در قرن بیست و یکم را از جوانب مختلف طرز زندگی کشورو جامعه، به نمایش درمی آورد که میتوان با دیدگاهی جدید به ویژگیهای جغرافیایی، خصوصیات میراث فرهنگی- تاریخی و زندگی شهروندان روسیه نظر افکند.

مسیرسفر 150 هزار کیلومتری با بیش از سی گردش و تحقیقات علمی طی سه سال فیلمبرداری متشکل از هزار متر نوارفیلم ، کاردر سخت ترین شرایط از بیابانهای قطبی گرفته تا دریاچه های نمک، سخت ترین آزمایش برای انسان و تجهیزات فنی محسوب میشوند. خطوط راه آهن یگانه رشته ارتباط دهنده این طرح دریک مجموعه واحد و قطار قهرمان اصلی آن بشمار میرود.

طرح "روسیه از پنجره قطار" براساس بعد پروژه و وسعت قلمروی را که پوشش میدهد، در تاریخ عکاسی روسیه بی نظیر است. دراین عکسها عملا تمام روسیه از نقاط جنوبی تا مرزهای قطب شمال ثبت شده اند.

دهها هزار عکس و همچنین فیلمهای بی نظیر، مبنایی برای یک سری فیلمها با یک نام شدند. درسال 2011 آنتون لانگه جایزه شرکت دولتی تلویزیونی روسیه " My planet award " بخاطرکشف روسیه درچارچوب طرح " روسیه از پنجره قطار" را دریافت کرد.انتهای خبر/


 
کد مطلب: 1408