رزمایش هوایی خیره‌کننده روسیه بر فراز کریمه

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰
Share/Save/Bookmark
 
نیروی هوایی ارتش روسیه با انجام یک رزمایش نظامی خیره‌کننده، مهارتهای پروازی و قابلیت‌های تهاجمی بالگردها و هواپیماهای جنگنده خود را در آسمان کریمه به نمایش گذاشت.
 
ایراس: تصاویر زیبایی که از این رزمایش هوایی موسوم به "مسابقات آویادارتس 2016" منتشر شده است، دقت فوق‌العاده جنگنده‌های روسی در هدف‌گیری و همچنین قابلیت مانوردهی بالا و پرواز هماهنگ آنها را در آسمان نشان می‌دهد.
 
آویادارتس به مسابقات تیراندازی با هواپیما و بالگردهای تهاجمی گفته می‌شود که از سال 2013 در روسیه برگزار می‌شود. در این مسابقات، خلبانان با هواپیماهای جنگنده و بالگردهای تهاجمی خود باید از پدافندهای ضدهوایی عبور کرده و اهداف زمینی یا دریایی را هدف قرار دهند.
 
این نخستین باری است که این مسابقات هوایی به میزبانی کریمه برگزار می‌شود. بالگرد کاموف کا-50 و کاموف کا-52 و جنگنده سوخو سو-27 از جمله بالگردها و جنگنده‌هایی هستند که در مسابقات هوایی امسال به نمایش قابلیت‌های خود می‌پردازند.
 
ژنرال «ویکتور بوندارف» - فرمانده نیروی هوافضای روسیه - دلیل انتخاب شبه جزیره کریمه برای میزبانی این رزمایش هوایی را ادای احترام به این منطقه و ساکنان آن اعلام کرد. وی همچنین از کریمه به عنوان زادگاه صنعت هوابرد روسیه یاد کرد.
 
راین مسابقه هوایی که در حال حاضر در شرق شبه جزیره کریمه در حال برگزاری است، تا 8 ژوئن (19 خرداد) ادامه خواهد داشت و به گفته فرمانده هوافضای ارتش روسیه، برندگان آن در بخش بین‌المللی "مسابقات آویادارتس 2016" که در ماه اوت در استان ریازان در غرب روسیه برگزار خواهد شد، حضور خواهند داشت.
 
این رزمایش هوایی در شرایطی در حال برگزاری است که ولادیمیر پوتین – رئیس جمهور روسیه – به تازگی در صریح‌ترین موضع‌گیری خود علیه طرح سپر موشکی آمریکا در اروپا به رومانی و لهستان هشدار داد که این دو کشور با میزبانی از بخش‌هایی از این سپر موشکی که تهدیدی برای امنیت ملی روسیه به شمار می‌رود، خود را در تیررس موشک‌های روسی قرار می‌دهند.
 


انتهای خبر/


 
کد مطلب: 1346